Květen 2009

Den Záchranářů

26. května 2009 v 9:31 | David Černý IV.B |  zprávy z akcí
Byli tam záchranáři , hasiči , a policie . Policie tam měla auta a motorky .
Měli tam robota na odstraňování bomb . Záchranáři ukazovali jak zakročit při první pomoci . Měli tam fotografie popálenin z některých jejich akcí . Bylo tam hodně hasičských aut . Děti se mohly kouknout do hasičských aut a zahrát si na hasiče. Nad Labem letěla helikoptéra . Helikoptéra měla uhasit oheň . Hasič slézal dolů po provaze . Byl to velice krásný zážitek.

složení zkoušek

22. května 2009 v 12:06 | Petra Černá |  moje zájmy
Dne 16.5 2009 jsem se zůčastnila zkoušek kategorie ZZO.Jak to celé probíhalo.Ráno v 7.00 jsme měli sras na cvičáku, v 8.00 přijel pan Šindelář který dělal rozhodčího.Bohužel jsme měli špatné počasí ale včas se to uklidnilo.Jako první šli zkoušky ZVV1 napřed šli stopovat, v 10.30 se vrátili a šli jsme na řadu my já jsem šla jako druhá.Po nás šli obrany.Jako poslednjí šli naše specialní cviky:přivolání za stížených podmínek,chování psa ve skupině osob, pes zanechaný o samotě . Zkoušky jsem složila jen tak tak min:45bodů a výš. Já měla 47 bodů.
foto:celá skupina naší kategorie a předání papírů potvrzující našíe složení zkoušek.

fotografie z akce jsou k vidění v galerii - V.B

Malá technická poznámka

19. května 2009 v 14:31 | L.Ř. |  vzkazy
Zdravím spolupracovníky - přispěvatele. Protože jste v poslední době dost aktivní , a to jsem ráda, zkusila jsem pro větší přehlednost srovnat články do různých rubrik. V pravém boxu vidíte, jaké rubriky to jsou. Když budete psát článek, stačí pod název článku vybrat z nabídky příslušnou rubriku. Přeju hodně dalších nápadů ke psaní a těším se na další přispěvatele.

Přítel člověka

15. května 2009 v 12:45 | Petra Černá |  moje zájmy
JMÉNO: SENDY
PLEMENO:KŘÍŽENEC NĚMECKÉHO OVČÁKA
VĚK:2 ROKY
SPECIALIZACE: SPORTOVNÍ KYNOLOGIE, AGILITY
Sendynu jsem si koupila na trhu v Kolíně poslední týden o velkých prázdninách. Týden jsem jí nechala aby si zvykla a pak jsem pomalu začala s výcvikem.Dnes už poslouchá. mám za sebou závody v Agility.Obsadila jsem moc pěkné 3.místo.16.5 se chystám na složení výkonostních skoušek ZZO které zahrnují pouze poslušnost.Doufám že uspěji držte mi palce.

7 pejsků bylo ve škole

15. května 2009 v 12:43 | Hana Křikavová |  zprávy z akcí
Dne 15.5. byli ve škole psi. Jeden zlatý retrívr, 3 labradoři , a jeden černý chlupatý. A ještě Agáta a Eda - to jsou psi paní Bajtlerové, která k nám chodí každé pondělí . Tito psi po máhají lidem který mají nějaké problémy. Nejvíc se mi líbil zlatý retrívr Luisa, protože mám ráda hladkosrsté psy. Příští týden přijdou k nám do třídy a budou nám ukazovat, jak zvířata můžou pomáhat. Říká se tomu kanisterapie.

CHystáme se na projekty

15. května 2009 v 12:13 | Kuba Týřl |  třídní projekty
Dostali jsme za úkol napsat projekt.Z přírodopisu o různých soustavách lidského těla.Máme vypracovat na velký papír A3 vložit k projektu nějakou fotku nebo obrázek.Těšte se hotové práce uvidíte tady na blogu. Projekty budou k vidění na blogu již brzy.12.6.2009

Praktická dívka

12. května 2009 v 14:46 | Petr Šafránek |  zprávy z akcí
Minulý čtvrtek se konala Praktická dívka ..byly 4 stanoviště. První stanoviště byla péče o dítě, dospívaní a vztahy mezi dívkami a chlapci ... Druhé stanoviště bylo vyučování drinku, vaření a práce v kuchyni … Třetí stanoviště byla vosková batika a ruční práce jako třeba vystřihování a lepení... Čtvrté stanoviště bylo práce s papírem, vystřihování panenky a přáníčka mamince ke dni matek ... Potom se vyhodnocovalo, dávaly se diplomy paním učitelkám ze škol. Pak dívky dostávaly takový tajný balíček, nikdo nevěděl co je uvnitř.. Byla tam píšťala, bonbóny a plovák…. Byly tady i jiné školy: Městec Králové, Nymburk, Lysá nad Labem a Poděbrady Toto jsou skoro všechny školy z okresu, které se podívaly na praktickou dívku!

Dopravní soutěž

12. května 2009 v 9:12 | Petr Hořánek IV.B |  zprávy z akcí
Do Nymburka jsme jeli od školy.

Přijeli jsme do Nymburka na dopravní hřiště.

Napřed jsme dostali pití a bagetu.

Poté jsme šli psát testy.

Potom jsme se šli na první pomoc.

Poté jsme šli jezdit a kolech.

Museli jsme jezdit podle předpisů a zastavit u každého čísla.

Jezdili jsme přes překážky, po lávce, po můstku, slalom, projížděli mezi špalky.

Poté jsme čekali na vyhodnocení, skončili jsme na 4. a 5. místě.

Po skončení jsme jeli do školy a poté šli domů.


Dopravní soutěž v Nymburce

12. května 2009 v 9:11 | David Černý IV.B |  zprávy z akcí
Když jsme přijeli na soutěž, tak jsme nejdříve šli psát test . Potom jsme šli na zdravovědu . Tam jsme ukazovali, co máme dělat při první pomoci . Přemístili jsme se ven a jezdili na kolech. Měli jsme jezdit k číslům, který jsme měli na papírku . Jeli jsme na kolech přes překážky. Když jsme někde udělali chybu,
počítali se trestné body .

Potom jsme čekali na výsledky a mezitím jsme se nasvačili . Mladší skupina skončila 4. a starší 5.


Koncert

7. května 2009 v 13:55 | Petr Šafránek |  zprávy z akcí
Jednoho dne jsme šli na školní koncert, kde bylo plno hudebních nástrojů. Během toho co se hudebníci připravovali, tak jsme se usadili do svých loží… První začínali hrát píšťaly a potom flétny hráli dost pěkně. A další nástroje - kytara, klarinet, heligón a harmonika. No co jiného říct… a šli jsme domů, někdo si nesl svačinu a jedl. No došli jsme do školy a učili se. Uběhlo pár hodin učení a šli jsme spokojeně domů…