Duben 2010

Od papírku od bonbonu po dopravní značku

23. dubna 2010 v 9:27 | hanka a lucka |  ekoškola
Dne 9.dubna byl uklid bažantnice. Každý měl svoji skupinu,a museli vyzbírat odpadky, mezi nima bylo papírek od bonbonu až po dopravní značky,a kdo přinesl vyhodil odpadky do kontejnéru dostával razítko na konci se vzhodnotilo jaká skupina měla nejvíce razítek. Dostávala odměnu,uklízely jsme u školy.Pomáhaly nám ekogymnázium Byli jsme moc rádi že nám pomohly z uklidem.

Pozvánka do Pardubicekého kraje

1. dubna 2010 v 12:24 | David Ulrych |  různé
Pardubický kraj V Pardubicích se vyrábí výborný perník.V České Třebové je velká železniční křižovatka.Ve Vysokém Mýtě se vyrábí dopravní prostředek autobusy Karosa. Bedřich Smetana se narodil v Litomyšli.V Pardubicích se každoročně konají dostihy. Pardubice a Hradec Králové spojuje, že obě města jsou sídlem krajského úřadu. Protéká jimi řeka Labe. Dělí je vzdálenost 21 km. Počet obyvatel je 90 830 lidí!!!!!

Pozvánka do Karlovarského kraje

1. dubna 2010 v 12:20 | Libor Novotný |  různé
Karlovarský Kraj Sos Leží 6km severovýchodně od Františkových Lázní. Rezervace byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 4, a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premostrátskému klášteru v Teplé, jehož opak k.k. Reitenery prosadil z popudu klášterního lékaře.