ekoškola

Nová ekologická pomůcka

17. září 2010 v 14:35
s novým školním rokem byl dán do provozu lis na stlačování PET lahví a plechovek. Tým ekoškoly znovu prošel všemi třídami a názorně předvedl, jak se s užitečnou pomůckou zachází. Kreslený návod nechybí, podívejte se sem.

Den s ekohrami

25. června 2010 v 14:29 | LŘ
Závěrečný projekt z Přírodopisu (ekologie) žáků 8.a 9. ročníku.
Úkolem bylo využít vědomosti z probíraných ekologických témat a připravit hry s ekologickým zaměřením pro mladší spolužáky.

1. hra ODPADOVÉ PEXESO
Dvojice stejného odpadového materiálu ukryjeme pod papírové "večerníčkové" čepice na podlaze třídy. Hru hrajeme jako klasické pexeso, tj. hráč odkryje nejdříve jednu čepici, uvidí pod ní ukrytý 1 kus odpadu a má možnost odkrýt ještě jednu čepici, pod kterou je odpad do páru s tím, který právě odkryl. Na závěr je možno odpady ještě roztřídit podle typu, nebezpečnosti, využitelnosti, …
2. hra EKOLOGICKÉ PUZZLE
Do obrázků přírody přidejte věc, která do přírody nepatří. Zalaminujte obrázky do folie a rozřezejte je na puzzle. Žáci se rozdělí do skupinek. Úkolem každé skupinky je sestavit puzzle a určit, co na obrázek nepatří.
3. hra EKOLOGICKÉ TVOŘENÍ
klaun - společný obrázek skupiny, vlasy dolepené z proužků ze skartovačky
4. hra LISOVAČ NA PET LAHVE
vysvětlení
významu lisovače a praktické zkoušení při použití
5. hra PRAKTICKÉ TŘÍDĚNÍ ODPADKŮ
využití školních barevných kontejnerů - děti mají za úkol správně roztřídit odpadky, seznámení se značkami na obalech - pomůcka při třídění

A JAK SE TO ŽÁKŮM POVEDLO? PODÍVEJTE SE SEM

Galerie

7. května 2010 v 9:39 | lenka
V galerii, v rubrice Ekoškola, přibyly fotografie. Podívejte se . Máte ve třídě také výrobky z odpadových materiálů? Vyfoťte je, prosím a přidejte sem. Díky Ekotým

Ekofilmy

5. května 2010 v 8:31 | Petra Černá
V rámci dne Země jsme byli v Poděbradech v kině. Ekofilm vznikl na základě chování lidí k přírodě. Nutí k zamyšlení např: proč vlastnit dvě sušičky na prádlo, když prádlo uschne i venku na slunci. Je to bez elektřiny a prádlo je provoněné přírodou, tudíž nezatěžuje ekologii a naše peněženky. Měli bychom se naučit neplýtvat energií!!!
Dále netrápit zvířata ve velkochovech jako jsou třeba i brojleři. Zacházení s nimi
což jsme viděli, bylo příšerné.Měli by mít dostatek místa. Na jednu halu určitý počet zvířat. Tak aby se zvířata nemačkala a dostala se k jídlu a k vodě. Uzákonila bych celostátní povinnné kontroly velkochovů.

Od papírku od bonbonu po dopravní značku

23. dubna 2010 v 9:27 | hanka a lucka
Dne 9.dubna byl uklid bažantnice. Každý měl svoji skupinu,a museli vyzbírat odpadky, mezi nima bylo papírek od bonbonu až po dopravní značky,a kdo přinesl vyhodil odpadky do kontejnéru dostával razítko na konci se vzhodnotilo jaká skupina měla nejvíce razítek. Dostávala odměnu,uklízely jsme u školy.Pomáhaly nám ekogymnázium Byli jsme moc rádi že nám pomohly z uklidem.

Tým voda!!!!!!!

19. března 2010 v 11:53 | lucka a hanka
náš tým si vytvořil zaznamový archa dneska jsme chodily po skole a zjistovaly jestliy kapaji kohoutky, topeni , zachody. Zjistily jsme ze v kuchyni ,.kape baterie..!!
Cela skola je vybavena pakovéma bateriemi a uspornými bateriemi. spotrebu vody budeme dale sledovat.

Energie

19. března 2010 v 11:43 | Petr a David
Jsme z ekotýmu (energie). Mame za ukol kontrolovat měřiče plynu , elektriky a vody.
Vytvořili jsme tabulku kam zapisujeme tyto věci
Druhy energie - elektřina, plyn, teplo, teplá voda. Stav měřidla na začátku týdne , stav měření týden později , možnosti spotřebované energie , cena v kč .Měření proběhne v měsicích ,s výsledky vás seznámíme .

Popeláři

19. března 2010 v 11:42 | David Folvarský, Jakub Týřl
Vytvořili jsme záznamové archy na analýzu školy.V Pondělí 15.3.2010 jsme rozdaly záznamové archy do tříd.Po dobu jednoho týdne jednotlivé třídy budou zapisovat co vyhodili do odpadkového koše.Při rozdávání záznamových archů jsme musely vysvětlit jak mají do archu zapisovat.Každý den do kolonky papír zapíšou bud kolik kilo za den vyhodily nebo udělat čárku kolik listů za den vyhodily.Směsný koš se zapisuje tak že co se do koše hodí tak se hned napíše.

Náš ekotým

19. března 2010 v 11:36 | Petra
Založili jsme ekotým. Úvodní schůze byla 19 února(založení ekoškoly). Členové ekotýmu 7,8 a 9 třída. Koordinátor -Lenka Říhová a Kuba Týřl Zapisovatel- Petra Černá Zástupci třídy- 9.David.F 8.David Černý 7.David Ulrich Grafik- Hanka Lucka Fotograf- Marek Sila

Program EKOŠKOLA

19. března 2010 v 10:33 | Lenka Ř.
ekoškola
Vítáme Vás v rubrice ekoškola. Dovolte mi na úvod pár informací.

Program Ekoškola je mezinárodní projekt, který si klade za cíl propojit ochranu a péči o životní prostředí s konkrétními kroky, které se ve škole a jejím okolí dějí. V praxi to znamená, že se o ekologických tématech nejen učíme, ale zároveň se sami snažíme o minimalizaci a třídění odpadů, úsporu energie a vody, zlepšení životního prostředí ve třídách a škole.
 
 

Reklama