různé

tygr bengálský

13. března 2012 v 11:26 | Matěj fialka
Tygr bengálský

Tygří samci měří 2-3 m bez ocasu a 3-4 m včetně ocasu, dosahují hmotnosti 180-300 kg a výška v kohoutku činí 91 cm. Délka hlavy činí 25-38cm. Většina tygrů váží v průměru kolem 260kg, dosahuje délky 3 m (včetně ocasu). Je známo hodně případů kdy tygr přesahoval hmotností 300 kg.
Samice měří 1,5-2 m bez ocasu a 2,5-3 m s ocasem. Váží 100-200 kg. V kohoutku měří zhruba 75 cm, délka hlavy je 20-30 cm. V průměru dosahují samice délky 2,5 m, váhy 150 kg a výšky v kohoutku 80 cm.
zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tygr_beng%C3%A1lsk%C3%BD

Těším se na léto

8. června 2011 v 13:35 | Věra Mrázková

Pojedeme do Chlumu Třeboně. Na týden . Je tam hezky . Jede me 19. 7. Jsou tam šlapadla. Bydli me v chatkách. Kousek od rybníka .
Jsou tam Mechovky Amerycké.

léto

8. června 2011 v 13:33 | Michal Řehák
Léto Je odobí kdy je teplo A chodíme se koupat A všechno roste a kvete A jsou prázdniny a máme volno Od školi a chodíme stanovat a jezdíme za svojí zábavou.

prázniny u moře

8. června 2011 v 13:30 | kamila šmejkalová

Pojedeme na prázdniny do Španělska.
Tam je krásně průhledné moře.
Krásná písečná pláž.
Stánek s občerstvením.
Hotely dole je jídelna nahoře pokoje.
U
hotelu je bazén. Moc se mi tam líbylo.

ve třídě

23. listopadu 2010 v 10:37 | Karel Kindl
Ve třídě děláme obrázky pak děláme pádové otázky kreslíme děláme matematiku a český jazyk.
Učí me se dobře všichni mají  rádi  zeměpis a čtení. Těším se na vánoce a dárky.

Zase zpátky ve skole

9. září 2010 v 10:41 | Petr
Letos už jsem deváťák... Vloni jsme byly mladší a tak jsme mohli občas něco provádět. Ale teď jsme ze žáků nestarší a máme největsí rozum. A zase máme na přírodopis s paní učitelkou Říhovou a budeme brát lidské tělo, nato se těšim.

Začal nový školní rok

9. září 2010 v 10:41 | tomáš havlina
Mam novou  třídní paní učitelku Jelínkovou  a mam ve škole noví spolužaci a jsem rád že budu mít paní  učitelku Lenku RÍHOVOU na prírodopis.a děším se na tělak.

Letos už jsem deváťák

9. září 2010 v 10:38 | Kristýna Tomsová
Co to pro mě znamená?
Letos mě čeká rozhodování kam půjdu na střední školu. Ale pořád ještě nejsem rozhodnutá.

Ale trochu se toho bojím. A nevím do čeho jdu.Mám novou třídu

9. září 2010 v 10:38 | Karel Kindl
Letos jsem v červené třídě u Paní Učitelky Ivi Jelínkoví.A je sní velká srandan líbý se mi tam.
Štve mě dlouhý rozvrh hodin.Těším se na tělák s Paní Učitelkou Ivou Jelínkovou.

Básnička

3. června 2010 v 13:13 | Petra Černá
ZROD TORNÁDA
Tornádo se zrodilo. Tornádo vše zničilo a pak zase zmizelo. Lidem zbyla halda trosek. Ale však nic nevzdávají a do boje se dávají. Boj se živlem není
lehký nýbrž není život lehký. A když to dobře dopadne láska zase zavládne. Když se daří když je ráj lidé se zas rádi maj.

Pozvánka do Pardubicekého kraje

1. dubna 2010 v 12:24 | David Ulrych
Pardubický kraj V Pardubicích se vyrábí výborný perník.V České Třebové je velká železniční křižovatka.Ve Vysokém Mýtě se vyrábí dopravní prostředek autobusy Karosa. Bedřich Smetana se narodil v Litomyšli.V Pardubicích se každoročně konají dostihy. Pardubice a Hradec Králové spojuje, že obě města jsou sídlem krajského úřadu. Protéká jimi řeka Labe. Dělí je vzdálenost 21 km. Počet obyvatel je 90 830 lidí!!!!!

Pozvánka do Karlovarského kraje

1. dubna 2010 v 12:20 | Libor Novotný
Karlovarský Kraj Sos Leží 6km severovýchodně od Františkových Lázní. Rezervace byla vyhlášena v roce 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 4, a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premostrátskému klášteru v Teplé, jehož opak k.k. Reitenery prosadil z popudu klášterního lékaře.

Dětská rally

3. prosince 2009 v 13:40 | David Ulrych
Jeli jsme vlakem do Lysé nad Labem.Vystoupili jsme z vlaku. Šli jsme na tu soutěž. A měli jsme hodinu do zahájení. Tak jsme courali po výstavišti a fotili jsme auta, tahače, formule a motorky. Rozdávali tam dývídýčka zdarma, tak jsem si vzal čtyři a plakát. Pak jsme šli na zahájení.Vylosovali jsme si otázky a vyplnili je. Pak jsme je odevzdali a vylosovali jsme si řidiče. Pak jsme seběhli dolů k autům a nastupovali a jeli do Nymburka k dopravnímu hřišti. A jezdili na kolech. Pak jsme jeli k policistům v Nymburce a vybarvovali značky. A pak jsme jeli k hasičům do Čelákovic. A tam mi řekla jedna hasička "ty kaňoure jeden". A pak jsme jeli do Kostomlat nad Labem kvůli nakreslení erbu. A pak do Lysé nad Labem.

co mě napadne, když se řekne ČR

25. listopadu 2009 v 13:34 | Martin Čermák
Česká republika má 14 krajů. Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Králohradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj.

co mě napadne

25. listopadu 2009 v 13:29 | Honza Blizman
Co nenapadne, když se řekne řeka

Řeka je voda teče v lese v přírodě napadá mně třeba vltava Voda rybníce nebo jezeře naproudí tolik jako v řece. Řeka je přírodní vodní nádrž. Může být docela malé, ale také velké jako moře.Pozor na znečištění Podél řek je mnoho továren, ze kterých se do vody vypouštějí
jedovaté odpady.Na čistotu řeky je však nutné dbát! Proto se budují čističky vody.
Všechny vodní toky prodí jedním směrem řečištěm čili korytem.

C o měnapadne, když se řekne pohoří

25. listopadu 2009 v 13:27 | Vitek Bures
CR-ZAIMAVOSTI
CO ME NAPADNE KDYŽ SE REKNE POHOŘÍ
NEJVĚTŠÍ HORA V CECHACH JE SNĚŽKA.
KRKONOŠE JSOU NEJZNÁMĚJŠI V CECHACH. NA HORACH SE DOBŘE LYŽUJEJ I BOBUJE. JEZDÍ SE TAM
ZAVODY NA LYŽICH. DALŠÍ POHOŘÍ JSOU ORLICKE HORY, KRKONOŠE, NOVOHRADSKÉ, ORLICKÉ HORY.

Co mě napadne, když se řekne Karel IV.

25. listopadu 2009 v 13:23 | Zdeněk Horký
Karel IV uměl čtyři jazyky: němčinu, latinu, češtinu, francouzštinu. Karel IV nechal postavit KARLŮV MOST a KARLŠTEJN. Karel IV se vyhýbal válkám, spíš se snažil o mír. Karel IV uměl číst a psát. Karel IV měl pravé jméno Václav, ale
dali mu ve Francii jméno Karel. V době vlády Karla IV měla Česká Republika
větší území než dnes.


co napadlo Láďu Třísku
Karel
IV.
nebyl bohatej
ale měl hrady.
Karel IV. Postavil hrad Karlštejn .
Karel IV. Uměl
druhé jméno Václav.
Karel IV. Uměl číst a psát.
Karel IV. Postavil
kamenný most.

CO MĚ NAPADNE, KDYŽ SE ŘEKNE - ADVENT

25. listopadu 2009 v 13:20 | Marek Síla
Jsou to pěkně svátky. Napadá mě: že máme dojít do lesa pro větve na adventní věnec. Dojít do krámu pro svíčky a drátek. Věnec má čtyři svíčky. Každý týden se má zapalovat
1 svíčka. Když jsou všechny svíčky vypálený tak jsou vánoce.

Báseň o naší třídě

21. dubna 2009 v 14:09 | Věra Mrázková
Máme novou třídu, u tabule křídu. Rádi do ní chodíme, ve škole se učíme.

Opožděná hodina

15. dubna 2009 v 11:59 | Petr Šafránek
Jednoho rána jsme šli do školy a u závor stála fůra lidí. Stály tam i paní učitelky a dokonce tam stál i nákladní vlak.. Paní učitelka Klára řekla, že se to asi obejdeme, protože bychom tu mohli stát ještě zítra. Tak jsme šli k přejezdu na Žižkov a najednou jsme potkali Honzu Blizmana. S Láďou jsme mu řekli, že škola vybuchla a my jediní jsme přežili a že si jdeme hledat novou školu. A on nám na to skočil a tak jsme šli. Šli jsme až k druhým závorám, ty jsme přešli a šli jsme až do školy …… a ten vlak nakonec odjel v 10:35 hod….!!
 
 

Reklama